Blog Galerii Miller Art

Biżuteria artystyczna; kolczyki, naszyjniki, bransoletki, broszki…

Kwiaty wręczamy główkami do góry! 9 listopada 2010

Kwiaty wysyłamy z powodu wielu okazji; urodzin, imienin, jubileuszu lub bez okazji, ale koniecznie dołaczamy bilecik, liścik lub wizytówkę. Piękną formą zaproszenia na przyjęcie lub spotkanie są właśnie niespodziewanie dostarczone kwiaty z zaproszeniem. Kwiatami dziękujemy również za spotkanie, wspólnie spędzony czas. Moc kwiatów jest wielka!

A jakie kwiaty? Takie jakie ona/on lubi. Dziś symbolika, twarde zasady, określone kanony ustępują spontanicznym gestom. Ale jeśli zasady nas uspokoją i dodają pewności, a odbiorca jest wymagający powinniśmy zwrócić uwagę na kolor kwiatów. Dawniej uważano, że bukiet czerwonych kwiatów, zwłaszcza róż i goździków, może dać kobiecie tylko mężczyzna jej życia. Dobrze jest więc znać podstawową symbolikę kwiatów. Kolor biały oznacza niewinność zamiarów, kolor czerwony – gorące uczucia, różowy – przyjaźń,  natomiast żółty – zazdrość.

Ile kwiatów? W bukietach składających się z kilkunastu kwiatów ich liczba powinna być nieparzysta, a w dużych bukietach ustępujemy od tej reguły.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem na wszystkie okazje jest duży, kolorowy bukiet kwiatów jednego rodzaju: róż, tulipanów, goździków, frezji…

Jak wręczyć kwiaty? Tym zajmiemy się my i zapewniamy, że bukiet z liścikiem będzie piękny, dostarczymy go do właściwych rąk, bez opakowania i główkami do góry!

Reklamy
 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s